Одеський національний університет імені І.І.Мечникова

Історія вищої освіти на півдні України почалася після заснування 13 травня 1865 р. Імператорського Новоросійського університету, пізніше перейменованого в Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.

Сьогодні Одеський національний університет імені І.І.Мечникова - один з найвідоміших університетів України та Європи, член Всесвітньої та Європейської асоціацій університетів. Професорсько-викладацький колектив, матеріально-технічна база, унікальна наукова бібліотека забезпечують якісну підготовку студентів на сучасному рівні.

У розпорядженні університету знаходиться вісім навчальних корпусів, розміщенних в історичному центрі та у курортній частині Одеси. Соціально-побутова база університету має вісім гуртожитків, чотири їдальні, медичні пункти та інші об'єкти інфраструктури.

В університеті навчаються 11 000 студентів, серед яких - 320 іноземців з 40 країн світу. Тут функціонують 54 науково-дослідні лабораторії та 3 наукових інститути. Студенти здобувають освіту за 48 актуальними спеціальностями в 3-х інститутах, на 10 факультетах та у двох підрозділах довузівської підготовки.

Одеський національний університет імені І.І.Мечникова є з 2010 року активним учасником програми Євросоюзу Еразмус+, що дозволяє студентам, аспірантам, викладачам проходити навчання/стажування в передових університетах Західної Європи. Університет також бере участь у міжнародних програмах: INTAS, KNOW-HOW, ДНІПРО, CRDF, ГОРИЗОНТ 2020 та ін.